Garden Of Delight logo
Garden Of Delight basszusgitáros : Jawa Seth
énekes : Artaud Seth
gitáros : Mike York
gitáros : Neils Herbig

A német Garden Of Delight egy nagyon furcsa banda! A formáció feje, Artaud Seth megszállottan rajong az okkultizmusért, és bizony ez a tény erõsen rányomja bélyegét zenekarára. Az 1991-ben életre hívott gothic banda 7 év alatt adott ki 7 nagylemezt, mely egyenként 7 dalt tartalmazott a 777-es szám miszticizmusának jegyében (a számmisztikában a 777 az elérhetetlen, az isteni tökéletesség száma).

A Garden Of Delight elsõ korszakának utolsó albuma a zseniális „Paradise” volt, mely után a zenei agy feloszlatta zenekarát 1998-ban. A következõ évben már egy másik projekttel adott ki lemezt, ez a formáció a Chaos God névre hallgatott. Ez zeneileg és hangulatilag hasonló volt az elõd (és utód) bandához, de sok elektro ütemet és hangszínt tartalmazott, az okkult témák itt is erõsen domináltak a szövegek tekintetében. A „3001” címmel kiadott lemezt nem nagy siker övezte, de talán ez kellet ahhoz, hogy Artaud az új millennium évében újra életre hívja a Gyönyörök Kertjét. És bizony, a Radiant Sons talán az eddigi legsikeresebb lemeznek bizonyult, maradtak az erõs Fields Of The Nephilim hatások, és a gyönyörû kompozíciókkal ellátott remekmûvet az underground média az egekig magasztalta. A lemezen a következõ felállás mûködött közre: Artaud Seth, Th. O’Conell, Mike York. Új kiadójuk, a Németországban székelõ Trisol–nak hála a terjesztéssel sem voltak gondok: az egész világ megismerhette a G.O.D. okkultizmusba hajló gothic rock muzsikáját. A menetrendszerûen egy évvel késõbb megjelenõ „Dawn” is jelentõs sikereket ért el, megjelenésekor a hónap lemeze lett a német Orkus magazinban (akár csak elõdje, a Radiant Sons). Bár, ebben az idõben, az elektronikus zenék térhódítása folyt a stíluson belül, mégis sokan figyeltek fel a Garden Of Delight magasan tündöklõ panteonjára.

A következõ évben a zenekar nem adott ki újabb nagylemezt, viszont, megjelent egy dupla válogatásuk, „Psychonomicon 1991-2001” címmel. A 10 éves jubileumi kiadvány elsõ lemeze korai kislemezeket, míg a második egy audio koncertet tartalmazott. A 2003-as évben pótolták a lemaradást, és két album is megjelent „Apocryphal I.: The Fallen”, és „Apocryphal II.: The Faithful” néven. Artaud szerint a két kiadvány egy nagylemezt alkot, mégis külön kerültek a rajongók elé. Személyi változás is történt, Th.O’Conell helyére Jawa érkezett basszusgitárosnak - a hölgy és a banda feje közt azóta is dúl a románc! -, illetve, az „Apocryphal II” munkálataitól Thym York dobos is tagja a formációnak. Mindkét album egy jól sikerült, modern elemekkel rendelkezõ gothic lemez volt, mely a régi él megtartása mellett elektronikus ritmusokat, és hangszíneket is felhasznált. Szövegek tekintetében Artaud egyre mélyebbre ás az okkult meredek lejtõin, a már megszokott õsi istenek mítoszai mellett az õsi héber rituális mágiára is alapoz. 2004-ben újra szünetelteti a zenekar a nagylemez kiadását, de „Apocryphal Moments” néven egy élõ koncertet tartalmazó dvd került kiadásra, bónuszként egy válogatás cd-vel, melyen videoklipp, koncertfelvételek, remixek foglalnak helyet.

2005-öt írunk, mikor is újabb meredek lépésre szánja el magát a banda géniusza: új lemezét Garden Of Delight feat Lutherion néven jelenteti meg. Ez még nem is lenne gond, de nem csak a név bõvült ki, hanem stílusváltás is történt: a Gyönyörök Kertje a csodálatos gothic rock évek után electro/gothic/metal bandává vedlett át. Ez természetesen újabb tagcserékkel járt, Artaud, és Jawa Seth mellett Niels Herbig található. Bár a stílus változott, az agresszív döngölõs gitárok árnyékában azért érezhetõ a banda régi mivolta. A következõ évben a „Lutherion II.” került kiadásra, mely maradt az elõdje által kitaposott ösvényen, de véleményem szerint sokkalta egységesebb és jobb dalok születtek. A zenekar tábora erre az idõre már két részre szakadt; voltak, akiknek ez már túl súlyos volt, és voltak akik töretlenül kitartottak a Garden Of Delight által tolmácsolt okkult mûvészet mellett.

A 2007. év elején jelent meg a „Lutherion III.”, a trilógia befejezõ részeként. Nagyon sötét dalok születtek ezen a lemezen, és bár sokan tisztában voltak azzal, hogy nem ez lesz a korszak utolsó lemeze, sokakat mégis váratlanul ért a Garden Of Delight második eonjának utolsó nagylemeze, a „Darkest Hour”. A kiadvány megjelenésének hírére sokan reménykedtek abban, hogy talán a banda visszatér régi hangzásához, nekik azonban csalódniuk kellett. Bár a „Darkest Hour” egyes dalai tartalmaznak megoldásokat a korábbi idõkbõl, zeneileg mégis a „Lutherion”-os kiadványokhoz áll közelebb, annyi különbséggel, hogy elektronikus hangszínt sokkalta kevesebbet hallunk. A lemezen újra feltûnik Mike York, aki a „Radiant Sons”, és a „Dawn” lemezeken is közremûködött.

Az album belsõ borítója szerint, a Garden Of Delight 2008. november 1-én a végsõ mélységbe zuhan - vagy akkor éled újjá hamvaiból, egy új korszakra – de ezt csak Artaud tudhatja.

„Mi vagyunk az elveszettek közt a legutolsók”

Albumok :

ENKI's Temple (1991)
Garden Of Delight - ENKI1.Ancient God 
2.Innana 
3.And the wind blows down the clouds 
4.The watchtower 
5.Behind the false god 
6.Sumerian haze 
7.ENKI´s Themple and the gates of UR 
Epitath (1992)
Garden Of Delight - Epitath1.Shallow ground 
2.Christendom 
3.Insight 
4.The white goddess 
5.The epic of the sumer ziusudra 
6.Epitath 
7.And into earth shall we return 
Sargonid seal (1993)
Garden Of Delight - Sargonid seal1.Silent Gate 
2.Shared Creation 
3.The seal 
4.Gods and myths on sargonid seals 
5.Opened paradise 
6.The lost gods 
7.Confessions of a captued cultist 
Necromanteion IV (1994)
Garden Of Delight - Necromanteion IV1.The relation of light to shadow 
2.Colder 
3.Spirit invocation 
4.Necromanteion 
5.Downwards to the sea 
6.Arcana 
7.Watchers out of time 
Symbol and Vision (1996)
Garden Of Delight - Symbol and Vision1.Sartyricon 
2.Dreams of God 
3.Temple of Wisdom 
4.Transcendental 
5.Death Chant 
6.Black Magic Circle 
7.Symbol and Vision 
Paradise (1997)
Garden Of Delight - Paradise1.Spirit Lovers 
2.Procession 
3.Godless 
4.White Stains 
5.Open the Gate of the Universe 
6.Stranger 
7.The Circle Will Be Close Forever 
Scheoul (1997)
Garden Of Delight - Scheoul1.Leviathan 
2.Exodus 
3.Empire of the Sun 
4.Oversoul 
5.The Colour Out of Space 
6.Scheoul II 
7.Paradise Will Be There 
Radiant sons (2000)
Garden Of Delight - Radiant sons1.Chaos AD 
2.Agony 
3.Obsessed 
4.Shariah 
5.Astral Traveller 
6.Twilight 
7.Last Day on Earth 
8.Astral Traveller 
Dawn (2001)
Garden Of Delight - Dawn1.High Empress (Liber 777) 
2.Silent Moments (Dawn Part I) 
3.Eternal Sleep 
4.Exorial 
5.Ceremony 
6.Dawn (Part II - III) (II. At The Gates Of Dawn) (III. Gothic Prayer) 
7.You Have Been Here Before 
Apocryphal I : The Fallen (2003)
Garden Of Delight - Apocryphal I : The Fallen1.This priesthood 
2.Northern skies 
3.Lost Eden 
4.From the ashes of angels 
5.Northern skies II 
6.Shemyaza 
7.Angelic war in heaven 
8.Dead sea scrolls 
Darkest Hour (2007)
Garden Of Delight - Darkest Hour1.In Exordium 
2.Adoration 
3.Transmission 
4.Reign 
5.Dying Sun 
6.Lamentum 
7.Still 
8.Legions-DCLXVI 
9.Darkest Hour 
10.Light 
In Memoriam (2008)
Garden Of Delight - In Memoriam1.Play Dead (Omega Mix) 
2.Levitation 
3.Illuminate 
4.The Abyss (Idra Sultra) 
5.The Seal 
6.Astral Traveller 
7.Reign (Alpha Mix) 
8.Necromanteion VII 
9.Bleak Horizon 
10.High Empress (Idra Rabba) 
11.Venus Rising (Revealed) 
12.Godsend 
13.In Memoriam 

Kedvencek közé jelölték :
robidark, MrBoolean, Jackalope

Árva zenekar profil
Hozzászólások :
Nincs hozzászólás.

Hozzászólok :
Hozzászoláshoz belépés szükséges, ha nem vagy még tag, akkor regisztrálj!


Valid HTML 4.0 Valid CSS

 0.0044 s