A New Order egy angol rockegyüttes, melyet a Joy Division megmaradt tagjai, Bernard Sumner (ének, gitár, billentyûk), Peter Hook (basszus, billentyûk, elektromos dobok) és Stephen Morris (dobok, elektronikus dobok, billentyûk), Gillian Gilbert-tel (billentyûk, gitár) kiegészülve alapítottak 1980-ban, énekesük, Ian Curtis halála után.
Az elektronikus zene és a 80-as évek New Wave irányzatának vegyítésével a New Order az 1980-as évek egyik legnagyobb hatású és kritikusok által is üdvözölt zenekara lett. Habár az együttes korai munkáit még beárnyékolta elõdjüktõl örökölt sötét múltjuk és a Joy Division hangzása, a New York-i klubzenékkel történõ megismerkedésük lehetõvé tette számukra, hogy a dance-stílus elemeit beillesszék mûveikbe. Az együttes 1983-as slágere, a Blue Monday , mely minden idõk legtöbb példányszámban eladott 12"-es lemeze, tökéletes példája annak, hogyan változott az együttes hangzása.
A New Order a Factory Records vezetõ együttese lett. Minimalista lemezborítóik és "rejtett imázsuk" hûen tükrözték a kiadó törekvéseit; szabad kezet adtak mûvészeiknek. Az együttes tagjai nem szerepeltek a borítókon, ritkán adtak interjúkat, rövid koncertjeiket nem követték ráadások, kislemezes sikerdalaikat általában nem tették fel éppen aktuális albumaikra. Az együttest gyakran nevezik rajongók, kritikusok és zenészek az alternatív rock, dance és rave zene nagy hatású alkotójaként.
Az együttes 1993-tól szüneteltette tevékenységét, ekkor a tagok különbözõ együttesekben dolgoztak. 1998-ban újra összeálltak, 2001-ben jelent meg Get Ready címû albumuk. 2005-ben Phil Cunningham váltotta Gilbert-et, aki családi kötelezettségek miatt távozott. 2007-ben Hook is kilépett és bejelentette, hogy a jövõben nem kíván Sumner-rel együtt dolgozni. Az együttes 2011-ben két jótékony koncert kedvéért újra összeállt, Gilbert-tel, de Hook nélkül, akit Tom Chapman helyettesített.