
   |   | ének, gitár : | André Linman | 
| billentyűs : | Jeppe Welroos | 
| dob, ütős hangszerek : | Calle Fahllund | 
| gitár : | Alexander Ivars | 
| basszusgitár : | Henkka Kurkiala | 
Feltöltés folyamatban!
A Sturm und Drang egy öttagú banda Finnországból, és heavy metál stílust képviselnek.
A zenekar egy nyugati tengerparti városban alakult meg, Vaasaban, 2004-ben. Ekkor a srácok még csak 12-13 évesek voltak.
André és Henkka voltak Judas Priest koncerten, és mély nyomott hagyott bennük a zene. Így eldöntötték, hogy a zenével foglalkoznak a jövőben. A suliban Calle és Jeppe is csatlakoztak hozzájuk, és először Calle alagsorában gyakoroltak.
 Az első; számuk egy feldolgozás volt a Judas Priest-től, és több feldolgozott számot készítettek.
De a banda hamar rájön, hogy töb hangszerre és egyéb kellékekre lenne szükségük, és ekkor André barátja, Alex segítségét kéri, aki ezek után tagja is lett az együttesnek.
2005-ben el is készül az első; (Rising Son) számuk a Tits and Ass stúdióban, Svédországban, és szinte rekordot értek el vele.
A finn HMC legendás menedzsere mikor ezt meghallotta, nem is akart hinni a fülének...:"Ez egy vicc???" -kérdezte.
Majd egy koncert után meggyőződött arról, hogy a srácok tényleg nem viccelnek, és szerződést kötöttek velük.
Ezek után a srácok egyre több zenét megírtak, és folyamatosan próbáltak.
 Egyszer koncert után elnyerték egy legendás zenész támogatását: Glenn Hughes-ét (Black Sabbath, Deep Purple).
A sok jó eredmény, és a kemény, hosszas munka meg is hozta a jó eredményt: a Sturm und Drang volt a legnagyobb szenzáció 2007-ben Finnországban (az áttörést a Rising Son hozta).
A kislemez és a videó után a rádióban is sugározták a számaikat, és a TV-ben leadták a klipjüket (Svédországban és Finnországban egyaránt).
A debütáló album Finnországban 2007. május 30-án jelent meg, és elérte a toplistákon a 3. helyet.
Svédországban 2007. június 7-én került a boltokba, és még ez évben nyáron meg is kezdődött a turnéjuk Svédországban és Finnországban.
2007. májusában aláírtak egy szerződést a Gun-Recordssal, ugyanazzal a vállalattal, amellyel egy másik híres finn együttes is, a HIM, és segítettek nekik beilleszkedni a sztárvilágba.
A Learning To Rock című albumuk 2007 őszén terjedt el Európa többi részén is.
És 2007.nov.7.-én az Apocalyptica előzenekara voltak a Petőfi Csarnokban, nem kis sikerrel! :)
Kedvencek közé jelölték : Flea, 
StabWest, 
Karakozum, 
Frozen_Angel, 
Alexander11, 
ISTVÁNATYA, 
HOUSE MASTER WARRIORS, 
steelheart0120, 
Gréti, 
Dávid Draiman, 
lac666, 
bpviking, 
Vex Bittersweet, 
Strato, 
MsDarkness, 
rockercsaj121, 
Metalhulk, 
Amortem, 
Angyala, 
Lilith_1977, 
Edinaaa , 
Lonie, 
Septuagint 
[ Hibajelentés / Üzenet a profil tulajdonosnak ] 
| | Hozzászólások : | 
|---|
 |  |  
 |  Strato
 | 2011.07.21. 20:26:47 |  
 | Várható mostanában új lemez a srácoktól? |  | "Itt élj, vagy bárhol:lényeg, hogy otthonra lelj!így élj, vagy bárhogy,a szíved magyar legyen!"
 
 
   
   
   
  |  |  | 
 
 | 
|  | 
 
 
 0.0047 s