Hírek Tagok Chat Fórum Képtár Cikkek Koncertek Zenekarok BejelentkezésrssMagyarEnglish
Plakátok : \
Lowland Fest 2024

XXX. Rockmaraton

S8 Underground Club

[Tovább...]
Paradigm Shift - Folyi Krisztián válaszolt \

Underground körökben egy újabb tehetséges, fiatal zenekar neve terjeng, így bukkantam rá én is a négyfős csapatra. Ismerősök hüledeztek, hogy „azannya, ez súlyos!”, így már csak utánanéztem én is. Másrészt a Zúzda Tehetségkutató győztes zenekaráról beszélünk, már önmagában ez is megért egy interjút, és nem is csalódtam. Rájuk nincs más szó, csak az hogy unikum. Eredetről, zenéről, zenekarról, és még sok minden másról faggattam ki Folyi Krisztiánt, a zenekar főemberét.

ps02



KK: Először is nézzük csak, honnan jöttök.
Krisz:
Sopronból. :P

KK: Akkor alapvetően a "soproni fiúk szerencsét próbálnak a nagy-nagy Budapesten" c. történetről beszélünk?
Krisz:
Igen, de sokkal jobb Pesten játszani! Itt nem csak a punkot meg a báli zenét értékelik…

KK: Ezt így, egyszerűen eldöntöttétek, hogy akkor irány Budapest, és lesz ami lesz?
Krisz:
Igen, végül is úgy álltunk hozzá, hogy veszteni nem vesztünk semmit. Előző évben is játszottunk párszor Pesten és mindegyik jó élmény volt, abból indultunk ki, hogy ha csak egy forduló is jön össze, bulinak mindenképpen jó lesz:)

KK: A Zúzda Tehetségkutató is ilyen "úgy sincs veszteni valónk" alapon jött?
Krisz:
Igen, így álltunk hozzá. Valami már kellett, kicsit kimozdulni otthonról, nem reménykedtünk igazából semmiben, főleg instrumentális zenekarként, azt pedig nem is mertük gondolni, hogy az első helyig jutunk. Főleg ahogy hallgattuk a zenekarokat, rengeteg jó csapatot volt, így nem volt túl sok az önbizalmunk:)

KK: Megnyertétek....amihez egyébként gratulálok! Elég erős visszacsatolás volt?

Krisz:
Köszönjük szépen! Igen, igazából napok kellettek, hogy felfogjuk:)

KK: Látod, azt elhiszem… Mit éreztél, amikor kimondták a neveteket? Illetve az érdekelne, hogy ki volt a 'legfélelmetesebb versenytárs', akitől azért tartottál/tartottatok picit? Ha már sok jó csapatot emlegettél…
Krisz:
Amikor kimondták a nevünk? Először is meglepődtünk, mert úgy éreztük, az előző fordulókhoz képest nem voltunk a toppon, a sok kimaradt próba és a fáradtság miatt. Én például aznap még négykor keltem dolgozni és szinte állva elaludtam a koncerten! A másik érzés a boldogság volt, hogy sikerült, sok év munkája érettbe azon az estén. Kitől tartottunk a legjobban? Igazából mindenkitől...Azon az estén tényleg hihetetlenül jó bandák voltak, egyszerűen mindenkinél azt éreztem, hogy hibátlanul, profin műveli a stílusát és potenciális befutó lehet. Ha csak egyet kell kiemelnem, akkor a My Grand Avenue lenne, akik amellett, hogy nagyon szimpatikus srácok, nagyon ott vannak a topon, meggyőződésem, ha nem itthon zenélnének, már a tv-ben néznénk a klipjeiket. Nagyon összerakott produkciót hoztak, minden téren, szóval én komoly esélyesnek tartottam Őket.

ps01



KK: És mit gondolsz, miért pont ti? Itthon nincs is (már) igazán prog színtér, sem zenekar (a Perfect Symmetry kivételével), pláne nem instrumentális formáció, úgyhogy én kíváncsi lennék a véleményedre.
Krisz:
Ezt nehéz nekünk megítélni...Inkább a zsűri tudja. Szóval erre nem igazán tudok érdemben válaszolni. Amúgy valóban, itthon tényleg elég halott ez a műfaj, bár szerencsére a Special Providence-t ki tudom emelni, nekik hála az égnek eléggé fut a szekér, szóval van remény hogy kellő gyakorlással, fejlődéssel, türelemmel, szorgalommal szélesebb rétegekhez is el lehet juttatni egy progresszívebb, instrumentális zenét. Bár mi soha nem a mennyiségre vagy a "befutásra" mentünk, inkább a zenélés, a csapat és hogy örömet szerezzünk pár embernek, ez volt a lényeg.

KK: Sajnos róluk (Special Providence) még nem hallottam, de akkor újfent van pótolnivalóm... Viszont ez az instrumentalitás… Ez tudatos döntés volt, vagy csak nem akadt elég jó énekes?
Krisz:
Az első terv az instrumentális vonal volt, de visszagondolva, az akkori zenéink ilyen formában nem állták meg a helyüket, túl üresek voltak, csak riffek és szólók egymás után. De hát idővel látja az ember, ahogyan fejlődik és változik a gondolkodása. Otthon az instrumentális zenén általában eléggé megütköznek az emberek, mintha marslakók lennének a színpadon, úgy gondolják, mintha nem lenne "kész" a zenekar. Nem egyszer előfordult, hogy a zenénk ismerete nélkül koncert előtt szemtől szembe kinevettek, hogy ének nélkül állunk a színpadra, persze, a buli végére általában ez megváltozott. Ezért ha lehet így fogalmazni, engedtünk a nyomásnak és énekes keresésbe fogtunk, így találtunk rá Kuslics Fecóra, akivel egy nagyon jó évet zenélt végig a zenekar. Bár azokban az időkben sem váltottunk teljesen csak énekes szerzeményekre, a műsor szerves részét képezte egy instrumentális blokk is. Fecó időhiány miatt kilépett a zenekarból, mi pedig egy rövid énekes keresgéléssel töltött idő után úgy döntöttünk, marad az instrumentális vonal, ha esetleg találunk egy nagyon jó adottságú, jó hozzáállású énekest, akkor újra lesz énekes vonal, de ez már nem kizárólagos cél többé. Az új instrumentális korszak kezdésével járt az is, hogy a régi számokat át kellett írni, plusz szólamokkal gazdagítani, hogy ének nélkül is megállják a helyüket, illetve hogy mi is változtunk és nőttek az elvárásaink. Ez az újragondolás még jelenleg is folyik, mert soha nem tudunk megelégedni magunkkal, állandóan változtatunk a zenén:)

KK: Amit én eddig hallottam, az abszolút megállja a helyét, és akkor még finoman fogalmaztam. A „La Dolce Vita” c. dalotokról beszélek… Szerintem zseniális! Mikor érkezik a többi dal? Kifejezetten kíváncsi vagyok, milyen lesz egy teljes Paradigma lemez!
Krisz:
Nagyon örülök, hogy így látod, pedig a La Dolce Vita-ban szerintem még vannak "üresjáratok", töltelék részek, még abban a három percben is, amit megfilmesítettünk belőle (amúgy hosszabb a szám), így már gondolkodom annak is egy új, elég meglepő átiratán. Milyen lesz egy Paradigma lemez? Remélem, jó! Még javában tárgyaljuk hogy mik változzanak, még mik kerüljenek a dalokba, mert úgy érezzük, nem elég jók, még kell beléjük valami plusz. Szeretném, ha minél színesebb, ha csak pillanatképekben is, de sok stíluson átívelő, kellően hangulatos, technikás és zenei lenne. Az biztos, hogy a brutál metáltól a bossa nován, klasszikus zenén át az egészen friss, kicsit elektronikusabb szintikig lesz benne minden.

ps03



KK: Még ennyire az út elején jártok? Akkor miből áll össze egy Paradigma koncert, és kik szoktak lejárni rá?
Krisz:
Igen, még ennyire. Mivel csak pár hete volt a döntő, így még nem sok időnk volt komolyabban nekiállni. Előtte is terveztünk egy felvételt, igaz, nem lemezt, csak úgy két-három számot, így viszont rögtön több zenét kell "rendbe rakni", sőt most már valami koncepción is kell gondolkodni és sajnos a köztem és a zenekar közötti nagy távolság sem segíti a dolgot. Egy Paradigma koncert csak saját számokból áll, próbáljuk minél változatosabb zenékkel megtölteni a műsort, ami természetesen állandóan formálódik, jelenleg a büszkeségünk a Zúzdára készített több számból, valamint friss ötletekből összegyúrt maratoni kollázs, amit még mindig rettegve játszunk:) Igazából a koncertjeinkre egy nagyon szűk réteg jön tudatosan, ők vagy barátok, illetve szerencsére most már vannak olyan emberek, akik zenét hallgatni jönnek el. És ez a nem mindegy, ez számunkra a legnagyobb elismerés. Sajnos elég nehéz nekünk egy szilárd koncertre járó közönséget összehozni, mivel valljuk be, amit mi csinálunk, nem éppen egy buli zene. Nem lehet rá ugrálni, együtt énekelni stb. ráadásul elsőre töménynek is tűnhet, valamint a színpadi mozgáskultúránk sem egy hatalmas show, a hangszerünkkel vagyunk elfoglalva, az ugrálás és egyéb show elemek nem nagyon mennek nekünk. De reméljük, idővel egyre inkább szélesedik majd az a réteg, aki nem csak bulizni, hanem zenét hallgatni is jön el.

KK: Igen. Épp ezt akartam írni, hogy manapság a koncertbandákra és a buli zenekarokra is rájár a rúd.... Remélem azért, hogy kialakul egy stabil rajongói bázisotok! Akkor végül megkérnélek, hogy mondj 3 gitárost és 3 örökzöld albumot, ami meghatározta az eddigi zenei életedet.
Krisz:
David Gilmour, John Petrucci, Szabó Sándor, és ha szabad egy negyediket, a volt klasszikusgitár tanárom, Rajnai Gábor. Lemezek pedig: Pink Floyd - Darkside of the Moon, Division Bell (írhatnám szinte az összeset), Dream Theater: Images and Words (itt is írhatnám szinte mindet).

KK: Köszönöm! Ezek a nevek felértek egy jellemzéssel, én pedig további szép sikereket kívánok a zenekarnak és neked!
Krisz:
Nagyon szépen köszönjük, és köszönjük neked is az interjút!

Zenekar:
Dob: Markó József (Pusztai)
Bass: Tóth Krisztián (Jock)
Billentyű: Gosztola Tibor (Tibox)
Gitár: Folyi Krisztián (F)

https://www.facebook.com/pages/Paradigm-Shift/175939282472235


Kárhozottak Királynője - 2013-10-17 (09:29)

Hozzászólások :
Gábor Gondolatai
Gábor Gondolatai
2013.10.17. 16:50:52
Remélem egyre több emberhez jut el ez a fantasztikusan jó zene. Krisztiánék nagyon megérdemlik a sikert. A zene és a közönség iránti alázat és nagyon sok munka...ez a siker titka.
 

Hozzászólok :
Hozzászoláshoz belépés szükséges, ha nem vagy még tag, akkor regisztrálj!
Üdvözöllek, vendég \
Felhasználónév

Jelszó

Jegyezd meg
Rejtett mód
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Partnerek : \
metalindex

Get Adobe Flash player

Crazy Mama

rockmaraton

hammer

Keresés \

 Tagok kedvenc együttesei \
1.Tankcsapda (4859)
2.Metallica (4820)
3.Ossian (3899)
4.Depresszió (3649)
5.Pokolgép (3644)
6.Nightwish (3591)
7.Kárpátia (3405)
8.Iron Maiden (3391)
9.Road (3302)
10.Rammstein (3267)
[Tovább...]

metalindex


Impresszum - Szabályzat - Médiaajánlat